pondělí 4. května 2015

Praha

Udělali jsme si malý výlet do Prahy, stejně jako v loňském roce v tuto dobu.

Tentokrát jsme se moc nehnali do centra....a díky tomu mohu všem doporučit výlet do nedaleké vesničky Ostrá u Lysé nad Labem. Nachází se tam centrum řemesel, zahrad a já bych to souhrnně nazvala středověká vesnička Botanicus web zde.

Všechno je tam prostě stylové. U vchodu si vyměníte peníze za groše, jediné platidlo v této vesničce. Za groše si pak můžete vyzkoušet různé lidové tvoření - výrobu svíčky, mýdla, výrobu panenky, broušení kamenů. 

U mě naprosto vedla Hodovna...skvělá a stylové jídlo, které dostanete na kusu dřeva (ten papírový tácek, jakobych neviděla :) i příbor byl stylový. Za porci pečených brambor s omáčkou nebo dipem, chcete-li dle vašeho výběru dáte 1 groš = 10 kč. Koláček stál také 10 kč - tato cenová politika nás tedy úplně omráčila.

Za vesničkou jsou krásné zahrady, se sochami, bludištěm a ještěrkami.

Ve vesničce se pravidelně konají různé akce. 


Po cestě jsme se ještě stavili v Lysé nad Labem, kde je krásný zámek. Na prohlídce jsme nebyli, ale v zámeckém parku je druhá největší sbírka Braunových soch. Jak jsme se později dozvěděli, ne přímo od Brauna, ale od jeho žáka. Každopádně moc hezké.

Určitě doporučuji zavítat na výlet!1 komentář:

Děkuji za váš komentář :)